Yardım

Eğer Eğitimgen Sınav Uygulaması ile ilgili bir sorun yaşıyorsan, aşağıdaki genel yönergelerden sorununla ilgili olanı bulabilirsin. Eğer hala sorun yaşıyorsan buradan iletişime geçebilirsin.

Eğitimgen Sınav Uygulaması Nedir?

Eğitimgen sınav uygulaması yeni nesil bir sınav uygulamasıdır. Eğitimgen uzmanlar tarafından hazırlanan zengin içerikli sorulardan oluşan ve her seviye ve sınıfa uygun sınavların yapıldığı bir platformdur. Eğitimgen ile tüm merak ettiklerinizi buradan bize sorabilirsiniz.

Eğitimgen'de Ne Tür Sınavlar Bulunuyor?

Eğitimgende ilkokul, ortaokul ve lise seviyesinde sınavlar bulunmaktadır. Her seviyedeki öğrencinin kullanabileceği bir sistemdir. Ayrıca, sistemde bilsem formatında sınavlar da yapılmaktadır.

Sınava Nasıl Girilir?

Halka açık olan sınavlar dışındaki tüm sınavlar üye olmanızı gerektirir. Eğer üye değilseniz öncelikle sisteme buradan üye olmalısınız. Üye olduktan sonra email hesabınıza gelen doğrulama e-postasındaki linke tıklayarak hesabınızı aktif hale getirebilirsiniz. Hesabınızı aktif hale getirdikten sonra sisteme giriş yapmalısınız. Başlamış olan ve henüz bitmemiş olan, sınıf seviyenize ve üyelik paketinize uygun olan tüm sınavlara giriş yapabilirsiniz. Öğrenci panelindeki yan menüde sınavlar bölümüne geçiş yaparsanız sınıf seviyenize uygun olan tüm sınavlar listelenir. Bu listeden uygun kriterdeki bir sınava Sınava Başla butonuna basarak başlayabilirsiniz.

Sınav Sonucumu Nasıl Görüntüleyebilirim?

Sınav sonuçları sınavın bitiş tarihinden belli bir süre sonra sistem yöneticisi tarafından açıklanmaktadır. Sınav sonucunuzu anlık görememenizin sebebi sıralamanın daha doğru olmasını sağlamaktır. Sınav sonuçları açıklandığında Türkiye genelindeki sıralamanızı, şehir genelindeki sıralamanızı ve okul genelindeki sıralamanızı, doğru ve yanlış sayılarınızı, soruların çözümlerini görüntüleyebilirsiniz. Sınav sonuçlarını görüntülemek için öğrenci panelindeki yan menüden Sonuçlar kısmına tıklayabilirsiniz. Açılan sayfada tüm açıklanan sonuçlar listelenir.

Sınav Esnasında İnternet Kesintisi Yaşarsam Ne Yapmalıyım?

Sınavda yaptığınız tüm sorular sürekli olarak kaydedilmektedir. Kısa süreli bir bağlantı kopukluğu yaşarsanız sisteme tekrar giriş yapıp sınavınıza kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. Eğer uzun süreli bir kopukluk yaşarsanız sınavınızın sıfırlanması ve yeni bir seans açılması için buradan sorununuzu bildirebilirsiniz.

Sınavlardan ve Duyurulardan Nasıl Haberdar Olabilirim?

Sisteme kaydolduğunuz e-posta adresinize gelecek olan bilgilendirme mailleri ile sınavlardan ve duyurulardan haberdar olabilirsiniz. Eğer herhangi bir sorun yaşarsanız spamları kontrol etmeyi ve iletisim@egitimgen.com mail adresini beyaz listeye almayı unutmayınız.

Eğitimgen Sınav Uygulaması Ücretli Mi?

Egitimgen sınav uygulaması hem ücretsiz hem de ücretli özellikler içermektedir. Sadece normal üye olarak sistemdeki birçok sınava girebilirsiniz. Abonelik paketinizi yükseltmeniz durumunda faydalanabileceğiniz ekstra özelliklerle ilgili detayları buradan kontrol edebilirsiniz.

Lite ve Pro Üyeliklerin Avantajları Nelerdir?

Lite ve Pro üyeliklerle ilgili avantajlarla ilgili detaylı bilgi edinmek için bu sayfayı ziyaret edebilirsiniz.

Aboneliğimi Nasıl Değiştirebilirim?

Abonelik değiştirme işlemini bu sayfadan yapabilirsiniz. Abonelik değiştirme durumunda eğer ücretli bir pakete zaten abone iseniz aradaki farkı ödeyerek bir üst pakete abone olabilirsiniz. Daha fazla bilgi için buradan bize ulaşabilirsiniz.

Aboneliğim Ne Kadar Süre Boyunca Geçerli Olacak?

Ücretsiz abonelikler sürekli olarak geçerlidir. Ücretli abonelikler için ücret senelik olarak uygulanır ve bulunduğunuz sınıfı bitirene kadar sadece tek bir ücret ödeyerek ayrıcalıklı sınavlara katılabilir ve sistemi reklamlar olmadan kullanabilirsiniz

Sınıf Seviyemi Nasıl Değiştirebilirim?

Sınıf seviyeniz yeni eğitim öğretim yılında otomatik olarak değiştirilir. Eğer siteme yanlış bir sınıf seviyesi ile kaydolduysanız bunun düzeltilmesi için buradan iletişime geçebilirsiniz.